Jakie automaty vendingowe wybrać pod daną lokalizację?

automaty sprzedające

Automaty vendingowe to świetny sposób na dodatkowy zarobek. Nie trzeba w ogóle w nie inwestować pod względem finansowym. Wystarczy tylko udostępnić przestrzeń, na której mogłyby być ogólnie dostępne. Wybór automatów typu Vending jest niezwykle szeroki – wśród nich znajduje się też wiele propozycji dla najmłodszych. Jednak by mogły cieszyć się zainteresowaniem dzieci, muszą znaleźć się w naprawdę dobrej lokalizacji. Gdzie w związku z tym najlepiej postawić automat z zabawkami dla najmłodszych?

Automaty vendingowe – Perony, stacje, dworce autobusowe

Podróż z dzieckiem bywa kłopotliwa, zwłaszcza jeśli ma trwać dłużej nić 10 minut. Jednak już samo czekanie na nadjeżdżający środek komunikacji bywa „mordęgą” dla malca. By umilić mu czas, warto kupić drobny prezent, który zająłby jego uwagę i sprawił, że oczekiwanie na pociąg, czy tramwaj nie byłoby takie nudne. 

W takich miejscach, jak właśnie przystanki, perony, czy dworce tramwajowe lub autobusowe warto postawić automaty vendingowe dla dzieci. Tym bardziej że oprócz zabawek mogą one proponować także coś zdrowego do zjedzenia lub wypicia, na przykład mleczną przekąskę albo sok owocowy. W takich miejscach można postawić automat o dowolnych rozmiarach, ponieważ dostępnej przestrzeni nie brakuje. 

Miejsca publiczne atrakcyjne dla turystów

Idąc z dzieckiem na spacer po mieście, czy też mijając różnego rodzaju ulice, które są zwykle oblegane przez tłumy zwiedzających, są na ogół dobrymi miejscami dla automatu Vending. Można do nich zaliczyć deptaki, zabytkowe ulice, a także obiekty architektoniczne, będące wizytówką miasta. 

Na uwagę zasługują również wszelkiego rodzaju skwery, gdzie regularnie odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne. Nie gorsze są też ulice, zlokalizowane w ścisłym centrum aglomeracji miejskiej. Na takiej przestrzeni można również postawić automat vendingowy z zabawkami o dowolnych rozmiarach. 

Obiekty użyteczności publicznej

Wszędzie tam, gdzie trzeba zabrać ze sobą dziecko, a miejsce to nie jest dla malca za bardzo atrakcyjne, powinny znaleźć się automaty vendingowe z zabawkami. Są nimi również obiekty użyteczności publicznej, w których dzieci nie czują się za bardzo szczęśliwe. Można do nich zaliczyć galerie handlowe, hale targowe, a także szpitale, czy przychodnie. W każdym z tych miejsc warto postawić Vending z maskotkami lub drobnymi upominkami dla najmłodszych. Z pewnością łatwiej będzie im się odnaleźć w tych miejscach, przeznaczone dla dorosłych. 

Dobrym pomysłem na maszyny z pluszakami lub piłeczkami kauczukowymi są również baseny, kina, galerie sztuki, muzea, czy teatry. Najmłodsze dzieci niekoniecznie muszą podzielać zainteresowania swoich rodziców i opiekunów. Dla jednych pluskanie się w wodzie będzie dobrą przygodą, a dla innych już po pięciu minutach będzie to rozrywka, która „nie ma zbyt wiele do zaoferowania”. Natomiast automaty z zabawkami są dobrą alternatywą – zawsze można liczyć na to, że dziecko skupi swoją uwagę na zabawce, gdyby otoczenie, czy dostępna forma atrakcji nie bardzo przypadły mu do gustu. 

Miejsca, w których się jada i śpi

Odwiedzenie nowego pubu, restauracji, czy hotelu bywa ekscytujące dla najmłodszych. Jednak moment zauroczenia miejscem nie trwa zbyt długo. Zwłaszcza jeśli nie ma w nim nic, co zachęcałoby dziecko do interakcji. 

Warto więc pomyśleć o automacie vendingowym, np. z piłeczkami, gdy zabiera się ze sobą dziecko na obiad poza domem albo gdy wynajmuje się nocleg w jednym z ośrodków wypoczynkowych, w hotelu lub pensjonacie. Na ogół dzieci miło wspominają pobyt w takich miejscach, jeśli mogą z nich przywieźć nieplanowany podarunek w postaci zabawki. 

Różnego rodzaju salony usługowe

Chcąc wziąć kredyt, czy skorzystać z umowy sieci telefonii komórkowych, trzeba zwykle spędzić w jednym z takich oddziałów trochę czasu. Jeśli nie ma zbyt wielu obsługiwanych klientów, nie potrwa to długo, a gdy są, dziecko nie potrafi wysiedzieć spokojnie dłużej niż kilka minut. 

Zazwyczaj uspokajanie malca na niewiele się zdaje, ponieważ nie ma nic, co mogłoby pochłonąć go bez reszty, a „wiejąca zewsząd nuda” bywa nie do wytrzymania. Natomiast automat vendingowy z zabawkami w banku, salonie kosmetycznym, sieci komórkowej, czy nawet w gabinecie stomatologicznym to doskonały sposób na to, by malec ponownie się uśmiechnął. 

Sklepy, w których bywa się najczęściej

Gdy ponownie trzeba odwiedzić ten sam market, sklep spożywczy, czy ze sprzętem RTV AGD, dziecko już na samą myśl dostaje „białej gorączki”. Zdecydowanie łatwiej je przekonać, jeśli powie mu się, że idzie się z nim na zakupy do takiego jednego miejsca, gdzie jest jego ulubiony automat z zabawkami. Dziecko od razu wyobraża sobie kolejną zabawkę do kolekcji i odwiedziny tego samego miejsca po raz enty nie jest dla niego taką „męczarnią”. 

Sklepy wielobranżowe, jak i z konkretnym asortymentem bywają wyzwaniem, jeśli chodzi o dobór maszyn typu Vending dla najmłodszych. O ile umożliwia to dostępny metraż, warto wyposażyć pomieszczenie w taki właśnie automat. Nie zajmuje on wiele miejsca, więc wystarczy tak naprawdę dosłownie kilka wolnych metrów kwadratowych, by postawić taką maszynę.